Koltuk Kumaş Modelleri

Koltuk Kumaş Modelleri

Koltuklarınızın kumaşını değiştirmeden önce, ne tür kumaş çeşitlerinin olduğuna göz atmanız gerekir. Böylece en kaliteli ve size en uygun modeli seçerken daha rasyonel bir karar almanız da mümkün hale gelir. Kaliteli kumaşın seçimi belli bir tecrübe ve bilgi gerektirir ancak elbette kısa ve öz bilgiler barındıran bu içeriğe göz atarak da koltuk kumaş modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Koltuk için döşemelik kumaş modellerinin seçimi sırasında evin tarzına muhakkak dikkat etmek gerekir. Öncelikle, ev sporsa buna uygun döşeme kumaşı seçilmelidir. Klasik veya modern tarzlara uygun kumaşlar da buna bağlı olarak farklılık göstermektedir.

 

Her Tarza Yönelik Kumaş Seçimi

Evinizin duvar rengi ve halı rengi de elbette kumaş rengi ve modeli seçiminde belirleyici olmaktadır. Eğer orta yaşlı bir kişiyseniz koyu renkli koltuk kumaş modelleri daha çok ilginizi çekebilir. Bununla birlikte gençler daha çok açık renkli ve spor görünümlü kumaşlara yönelmektedir. Çocuklu aileler için de en uygun olan kumaş leke tutmayan cinsten olmaktadır.

Kumaşlar içerdikleri malzemelere göre doğal elyaf ve sentetik olarak iki çeşit olarak gruplandırılabilir. Bununla birlikte desenlerine ve tarzlarına göre de klasik, modern, rüstik veya avangart şeklinde de gruplandırılabilir.

Koltuk kumaş modelleri dokularına göre de sınıflandırılabilir. Saten, kadife ve diğer çeşitlerine göre de gruplandırılabilir. Burada kullanım alanları da belirleyici olmaktadır. Eğer evin iç alanlarında kullanacaksanız seçebileceğiniz kumaş kartelası daha farklı olacaktır, evin dışında kullanacaksanız daha farklı…

Renk Seçiminde Dikkat Edilecekler

Mobilyalarınız için uygun kumaşı belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken ikinci husus ise renk seçimi olmaktadır. Eğer çocuklu bir aile iseniz koyu renkleri tercih edebilir ve daha rahat kullanabilirsiniz. Bu kumaşlarda kirlenme çok belli olmaz ve kullanımı rahattır. Ferah bir ortam yaratmak isterseniz de açık renkleri seçerek aydınlık ve iç açıcı bir ortam elde edebilirsiniz.

Kumaşlarla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, merkezi İstanbul Maltepe’de bulunan firmamız Esmer Koltuk’u ziyaret edin. Bunun dışında web sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat
Hemen Ara
Navigasyon