Kanepe Yüzü Değiştirme
Kanepe Yüzü Değiştirme

Kanepe Yüzü Nasıl Değiştirilir?

Oturma grupları üzerinde en çok zaman geçirilen eşyaların başında gelmektedir. 3’lü koltuk, 2’li koltuk ve iki berjerden oluşan oturma gruplarının döşemeleri zamanla renk solukluğu, pamuklanma, kir birikintileri, geçmeyen lekeler ve yırtılma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu noktada halihazırda sağlam kanepelerin iskelet sistemleri kullanılarak kanepe yüzü değiştirme işlemi uygulanabilmektedir. Bu sayede hem daha uygun fiyatlara yeni bir koltuk takımına sahip olunabilmektedir hem de tüm bu sorunlar ortadan kalkmaktadır. Kanepelerin döşemeleri olası kazaların ve eskimenin yanı sıra tarz ve renk değişikliği beklentisi nedeni ile de değiştirilebilmektedir. En trend renkler, göz alıcı renk kombinasyonları, özgün desen ve çeşitlilik kumaşlara yansıtılarak kanepelerin döşemeleri değiştirilmektedir.

Kanepe Yüzü Çeşitleri

Döşemelerin değiştirilme işlemi mevcut koltuk kumaşlarının koltuklardan çıkarılması ile başlamaktadır. Sonrasında ise özel aletler ile yeni döşemeler koltuklara sağlam bir şekilde giydirilmektedir. Minderli yahut mindersiz kanepe fark etmeksizin sizin seçtiğiniz koltuk döşemelik kumaşlar ile uygun ebatlar baz alınarak kanepe yüzü dikilmektedir. Sonrasında ise yeni döşemelik kumaşlar koltuklara giydirilerek işlem tamamlanmaktadır. Kanepe yüzü değiştirme işlemleri koltukların sayısı ve ebadına göre fiyat değişikliği yaratmaktadır. Bununla birlikte kumaşların kalitesi ve tasarımları da fiyat konusunu son derece etkilemektedir. Koltukların konforundan ve rahatlığından ödün verilmeden dizayn edilen döşemelikler, koltuk iskeletine en uygun tasarımla giydirilmektedir.

Kanepe Yüzü İle Tarz Değişikliği

Kanepe yüzü değiştirme işlemi evinde canlılık ve tarz değişikliği isteyen kişiler için uygun bir seçenektir. Halihazırda var olan sağlam bir iskelet üzerine yeniden döşemelik kumaş giydirilerek koltuklar ilk günkü haline geri dönmektedir. Yenilikçi ve modern çizgiler taşıyan döşemelik kumaşlar arasından tercihinize en uygun olanını belirleyebilirsiniz. Deri, keten, tay tüyü, deve tüyü, kadife, kapitone gibi birçok seçenek kanepe değiştirmek için kullanılabilmektedir. Öte yandan farklı kumaş seçeneklerini de kanepelerde kullanabilirsiniz. 3’lü ve 2’li kanepelerin aynı konseptte berjerlerin ise kontrast sağlayacak şekilde farklı renk ve desenlerde dizayn edilebilmektedir. Çiçek desenleri, grafik desenleri, etnik desenler, modern çizgiler, sade kumaşlar gibi birçok farklı seçenek bu alanda değerlendirilebilmektedir.

WhatsApp chat
Hemen Ara
Navigasyon